DSP'de Ekrem İmamoğlu istifaları DSP

DSP’de Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na açıkça destek verilmemesi krizi giderek büyüyor. işte İmamoğlu'nun açıklamaları; Şöyle..

DSP'de Ekrem İmamoğlu istifaları DSP


Yeni Şafak gazetesine Önder Aksakal’ın  yaptığı “Bazı arkadaşlar parti meclisimize Ekrem İmamoğlu’nun desteklenmesi konusunda teklif kararı getirdi. Teklifi konusunu tartıştık, Uzun uzun ve Sonra oylamaya geçtik. Hatta iki kez oyladık. Ekrem İmamoğlu reddedildi” açıklamasına tepki gösteren Necmiye Çölaşan, konuşmaları şöyle:

“12 Mayıs 2019 günü yapılan parti meclisi toplantısında, gündemin 2. maddesinde yer alan seçimlere katılıp yada katılmama konusunu İstanbul İl Örgütü’ne soracağınızı açıklamışlar. Tüzüğümüze göre kurultaydan sonra en yetkili organın PM olduğunu ve bu kararın burada alınacağını size bir kez daha hatırlattım.

Daha önceleri de DSP’den ayrılan kişilerin PM’ce üyelikleri kabul edilmeden belediye başkanı adayımız olarak tanıtılmasının PM’yi yok saymak olduğunu söyledik. 16 Mayıs günü Yeni Şafak gazetesine verdiğiniz demeçte Ekrem İmamoğlu’na destek açıklamasının PM’de tarafından 12’ye karşı 33 oyla reddedilme gerekçesi olarak söylediğiniz sözlerin hiçbiri o gün ise hiç PM toplantısında söylenmedi. Aklınızdan geçenleri PM konuşulmuş gibi açıklama yapmanız kabul edilmez” dedi.

‘YANDAŞLAR GİBİ...’

Cumhuriyet'ten Ali Açar'ın haberine göre, Yeni Şafak’a yapılan açıklamanın iktidar ve yandaşlarının “İstanbul’u Yunan kazandı” söyleminden hiçbir farkı olmadığını kaydeden Çölaşan, “Her gün biraz daha DSP’nin kuruluş felsefesinden, demokrasiden ve demokratik sol ilkelerden baya baya uzaklaşıyorsunuz. İstanbul seçimlerinde halkın iradesi ve oylarıyla seçilmiş Ekrem İmamoğlu’nun desteklenmesi gerektiğini, bunun hak, hukuk, demokrasi mücadelesi olduğunu bir kez daha belirterek DSP PM üyeliğimden ve 25 yıldır üyesi olduğum DSP üyeliğimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

...:izmirhabergazetesi:...Bu Haberin Manşeti :

DSP'de Ekrem İmamoğlu istifaları DSP
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Ekrem İmamoğlu istifaları  Millet İttifakı  Yeni Şafak gazetesi  Necmiye Çölaşan  DSP PM 
<< Önceki Haber DSP'de Ekrem İmamoğlu istifaları DSP Sonraki Haber >>

DSP'de Ekrem İmamoğlu istifaları DSP

DSP'de Ekrem İmamoğlu istifaları DSP

  Yukleme: 0.005066