Binali Yıldırım'dan seçimi iptal eden YSK üyesinin ağabeyine çok kıyak atama! yaptı

AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’dan, seçimi iptal eden YSK üyesi Erhan Çiftçi’nin ağabeyine kıyak bir görev verdiği ortaya çıktı. Açıklamalar detaylarımızda yer almaktadır.

Binali Yıldırım'dan seçimi iptal eden YSK üyesinin ağabeyine çok kıyak atama! yaptı


YSK’da İstanbul seçiminin iptal edilmesine karar veren 7 üyeden biri olan Erhan Çiftçi’nin ağabeyi jeoloji mühendisi olmasına karşın personel müdürü olarak atanmış.

YSK İstanbul’da seçimin iptal edilmesi kararı veren 7 üyeden biri olan Erhan Çiftçi’nin ağabeyi Ayhan Çiftçi’nin, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın Ulaştırma ve Şehircilik Bakanlığı döneminde, başka bir kurumdan, mesleki deneyimiyle ile ilişkili olmamasına karşın, Personel Daire Başkanı olarak tartışmalı bir şekilde göreve getirildiği meydana çıktı.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın yapılan haberine göre, Jeoloji mühendisi olan Ayhan Çiftçi’nin uzmanlık alanı olmamasına karşın Karayolları Genel Müdürlüğü’nde Personel Daire Başkanlığı görevini 2017 yılına kadar sürdürdü.

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na önce günlerce mazbatasını vermeyen YSK, ardından da bugüne kadar iptal gerekçesi olarak kabul etmediği nedenlerle yeni seçimi iptal etmişti.

YSK’nin kararı hukuki olarak pek çok tartışmaya neden olurken, seçimin iptal edilmesi yönünde karar veren 7 üye hukuk çevreleri tarafından ise eleştirilmişti.

'KIYAK GÖREV VERMİŞ'  

 İstanbul seçimlerinde ise iptal oyu veren İlhan Hanağası’nın eşi Nur Hanağası’nın 2015 genel seçimlerinde AKP’den milletvekili adayı olduğunu anımsatan da Erkek, “Daha büyük bir iddia olanda şu: İptal kararını veren üyelerden Erhan Çiftçi’nin ağabeyi Ayhan Çiftçi. Seçimi kaybeden ve iptal kararı lehine olan Binali Yıldırım’ın bakanlığı döneminde Ayhan Çiftçi bakanlık içinde kıyak bir göreve getirmişler. Bu mu etik?” diye konuştu. Erkek, YSK üyesi Çiftçi’nin kardeşi Orhan Çiftçi’nin de ise Mudanya Kaymakamı’yken bir kadını korumalarının zoruyla arabaya bindirmesiyle gündeme geldiğini, bu olayın kamuoyunda tepki çekmesi üzerine merkez valiliğine çekildiğini anımsattı.

...:izmirhabergazetesi:....


Etiketler :   Erhan Çiftçi ağabeyi jeoloji mühendisi personel müdürü  Erhan Çiftçi  Ayhan Çiftçi  Ekrem İmamoğlu  Personel Daire Başkanı  Mahmut Lıcalı  31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  İlhan Hanağası  Nur Hanağası  milletvekili adayı   Ayhan Çiftçi bakanlık içinde kıyak bir görev  YSK üyesi  Mudanya Kaymakamı  Orhan Çiftçi 
<< Önceki Haber Binali Yıldırım'dan seçimi iptal eden YSK üyesinin ağabeyine çok kıyak atama! yaptı Sonraki Haber >>

Binali Yıldırım'dan seçimi iptal eden YSK üyesinin ağabeyine çok kıyak atama! yaptı

Binali Yıldırım'dan seçimi iptal eden YSK üyesinin ağabeyine çok kıyak atama! yaptı

  Yukleme: 0.007780